Продължават усилията в Испания за отстраняване на последиците от опустошителните внезапни наводнения,

...
Продължават усилията в Испания за отстраняване на последиците от опустошителните внезапни наводнения,
Коментари Харесай

Испания продължава борбата с последиците от опустошителните наводнения, отнели най-малко 95 живота

Продължават усилията в Испания за премахване на последствията от опустошителните неочаквани наводнения, които лишиха живота на минимум 95 души в региона на Валенсия. Опасенията са, че броят на жертвите ще нарасне, защото „ има доста изчезнали хора “, споделя държавното управление. По улиците са наводнени и обърнати десетки коли, а къщите са покрити с тиня.

Местните жители пък споделят, че са останали без съществени хранителни артикули.
Нямаме нито храна, нито каквито и да било съществени артикули. Засега имаме електрозахранване, само че нямаме чиста вода. През целия ден съвсем не сме спирали за почивка. От 3 и половина сутринта почистваме.
Унищожени са посеви и са пометени доста мостове и здания.
Може да се спаси реколтата. Мисля, че може да бъде избавено, само че не знаем сигурно, тъй като в този момент имаме доста работа, тъй като би трябвало да отстраним цялата нечистотия и да изчакаме водата да се оттече. И да забележим по какъв начин ще се получи.
Джонатан Перес, обиден аграрни производител

Футболните тимове на Мадрид и Барселона резервираха минута безмълвие преди тренировките си, а испанското държавно управление разгласи тридневен печал, който започва днес. Испания изпрати над 1000 военнослужещи в помощ на избавителните действия, само че доста екипи остават откъснати от градовете поради наводнени пътища и прекратени информационни и електрически линии.

От своя страна ръководителят на Европейска комисия Урсула фон дер Лайен съобщи, че Европейски Съюз е задействал сателитната си система „ Коперник “, с цел да помогне за координирането на испанските избавителни екипи. Други европейски страни също предложиха да изпратят подкрепления.

Интензивният дъжд се дължи на събитие, известно като " студена капка ", което се появява, когато леден въздух се движи над топлите води на Средиземно море. 
Генерален консул на България във Валенсия: Няма информация за потърпевши български жители
 

Има ли потърпевши българи и какво се случва с блокираните наши сънародници на летището във Валенсия? В ефира на " Добро утро, Европа " се включи госпожа Надя Кръстева, общоприет консул на Република България във Валенсия.

 
Източник: euronewsbulgaria.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР